Teksti Opetus Tentit Erilliset opintokokonaisuudet Opintojaksot

Oppaassa oleva opetus

Tiesithän, että opetuksen/tentin salitiedot löytyvät klikkaamalla kurssin nimeä.
    Laajenna Yleisopinnot
    Pienennä Perusopinnot
     Toiminnotlaskeva Tunnistelaskeva Nimilaskeva Tyyppilaskeva op Opettajalaskeva Aikataululaskeva
     Ilmoittautuminen päättynyt GKAS3411 Globalisaation ilmiö & kulttuurinen moninaisuus Luentokurssi 7 Partow Izadi
04.09.18ti 13.00-17.00
06.09.18to 13.00-17.00
11.09.18ti 13.00-17.00
13.09.18to 13.00-17.00
25.09.18ti 13.00-17.00
02.10.18ti 13.00-17.00
04.10.18to 13.00-17.00
11.10.18to 13.00-17.00
     Ilmoittautuminen päättynyt GKAS3412 Ihmisoikeudet, globaali eetos sekä uskonnon probleema Luentokurssi 6 Partow Izadi
01.11.18to 12.00-16.00
08.11.18to 12.00-16.00
15.11.18to 12.00-16.00
22.11.18to 12.00-16.00
29.11.18to 12.00-16.00
04.12.18ti 12.00-16.00
13.12.18to 12.00-16.00
     Ilmoittautuminen päättynyt GKAS3413 Kansalaiskasvatus, hyvä hallinto & aktiivinen kansalaisuus Luentokurssi 7 Partow Izadi
07.02.19to 12.00-16.00
11.02.19ma 12.00-16.00
14.02.19to 12.00-16.00
18.02.19ma 12.00-16.00
21.02.19to 12.00-16.00
25.02.19ma 12.00-16.00
28.02.19to 12.00-16.00
11.03.19ma 12.00-16.00
14.03.19to 12.00-16.00
15.03.19pe 12.00-16.00
18.03.19ma 12.00-16.00
20.03.19ke 12.00-16.00
26.03.19ti 12.00-16.00
     Ilmoittautuminen päättynyt GKAS3414 Globaalikasvatuksen teoria & tutkimus Luento 5 Partow Izadi
02.04.19ti 12.00-16.00
04.04.19to 12.00-16.00
09.04.19ti 12.00-16.00
16.04.19ti 12.00-16.00
23.04.19ti 12.00-16.00
25.04.19to 13.30-17.30
     Ilmoittautuminen päättynyt IEDU0001 Early Childhood Practice and the Refletive Report Luento 6 Toni Berg
23.01.19ke 14.10-14.55
     Ilmoittautuminen päättynyt IEDU0002 The Reflective Report on Early Childhood Practice Luento 4 Toni Berg
23.01.19ke 14.10-14.55
     Ilmoittautuminen päättynyt IEDU0003 Primary School Experiece and The Reflective Report Luento 6 Toni Berg
23.01.19ke 14.10-14.55
     Ilmoittautuminen päättynyt IEDU0004 The Reflective Report on Primary School Practice Luento 4 Toni Berg
23.01.19ke 14.10-14.55
     Ilmoittautuminen päättynyt IEDU0005 Special and Inclusive Education (school experience) Luento 4 Outi Kyrö-Ämmälä
19.09.18ke 09.00-11.00
     Ilmoittautuminen päättynyt IEDU0005 Special and Inclusive Education (school experience) Luento 4 Outi Kyrö-Ämmälä
22.01.19ti 11.00-13.00
     Ilmoittautuminen päättynyt IEDU0008 Teaching English as a foreign language Harjoitusryhmä 3 Elizabeth Alssen
14.01.19ma 13.00-17.00
17.01.19to 13.00-17.00
18.01.19pe 13.00-17.00
21.01.19ma 13.00-17.00
24.01.19to 13.00-17.00
28.01.19ma 13.00-17.00
29.01.19ti 13.00-17.00
31.01.19to 13.00-15.00
     Pidetty LAER0321 Oral Skills Harjoitusryhmä 5 Stefanie Lavan
03.10.18ke 12.00-16.00
04.10.18to 08.00-12.00
09.10.18ti 12.00-16.00
11.10.18to 08.00-12.00
16.10.18ti 12.00-16.00
17.10.18ke 12.00-16.00
18.10.18to 08.00-12.00
30.10.18ti 12.00-16.00
01.11.18to 08.00-12.00
06.11.18ti 12.00-16.00
08.11.18to 08.00-12.00
13.11.18ti 12.00-15.00
15.11.18to 09.00-12.00
     Pidetty LAER0322 Children's Literature Luentokurssi 3 Michael Hurd
18.09.18ti 09.00-12.00
25.09.18ti 09.00-12.00
02.10.18ti 09.00-12.00
09.10.18ti 09.00-12.00
16.10.18ti 09.00-12.00
23.10.18ti 09.00-12.00
30.10.18ti 09.00-12.00
06.11.18ti 09.00-12.00
13.11.18ti 09.00-12.00
20.11.18ti 09.00-12.00
     Ilmoittautuminen päättynyt LAER0324 Grammar and Writing Harjoitusryhmä 3 Elizabeth Alssen
12.02.19ti 13.00-16.00
14.02.19to 13.00-16.00
15.02.19pe 13.00-16.00
19.02.19ti 13.00-16.00
21.02.19to 13.00-16.00
26.02.19ti 09.00-12.00
27.02.19ke 09.00-12.00
12.03.19ti 13.00-16.00
14.03.19to 09.00-12.00
18.03.19ma 09.00-12.00
19.03.19ti 09.00-12.00
25.03.19ma 09.00-12.00
27.03.19ke 09.00-12.00
     Pidetty LAER0325 Phonetics and Pronunciation Luentokurssi 5 Michael Hurd
19.09.18ke 12.00-15.00
24.09.18ma 12.00-15.00
26.09.18ke 12.00-15.00
03.10.18ke 09.00-12.00
05.10.18pe 12.00-15.00
10.10.18ke 12.00-15.00
12.10.18pe 09.00-12.00
18.10.18to 12.00-15.00
19.10.18pe 09.00-12.00
24.10.18ke 12.00-15.00
31.10.18ke 12.00-15.00
07.11.18ke 12.00-15.00
14.11.18ke 12.00-15.00
16.11.18pe 09.00-12.00
19.11.18ma 12.00-15.00
23.11.18pe 09.00-12.00
30.11.18pe 09.00-12.00
     Ilmoittautuminen päättynyt LAER0327 English Didactics Seminar Harjoitusryhmä 4 Elizabeth Alssen
13.03.19ke 15.00-19.00
19.03.19ti 15.00-19.00
21.03.19to 15.00-19.00
26.03.19ti 15.00-19.00
28.03.19to 15.00-19.00
01.04.19ma 15.00-19.00
03.04.19ke 15.00-19.00
09.04.19ti 15.00-19.00
11.04.19to 15.00-19.00
15.04.19ma 15.00-19.00
     Ilmoittautuminen päättynyt LAER0328 Communicative Materials Harjoitusryhmä 2 Elizabeth Alssen
15.01.19ti 14.00-18.00
22.01.19ti 14.00-18.00
01.02.19pe 14.00-18.00
04.02.19ma 14.00-18.00
12.02.19ti 08.00-12.00
     Ilmoittautuminen päättynyt LAER0330 Introduction to the study of language Harjoitusryhmä 1 Elizabeth Alssen
24.10.18ke 08.00-12.00
31.10.18ke 08.00-12.00
07.11.18ke 10.00-12.00
14.11.18ke 09.00-12.00
     Ilmoittautuminen päättynyt LAER0331 From English to World Englishes Harjoitusryhmä 2 Elizabeth Alssen
14.02.19to 08.00-12.00
21.02.19to 08.00-12.00
28.02.19to 13.00-17.00
11.03.19ma 13.00-17.00
14.03.19to 13.00-17.00
     Pidetty WSTU1514 Gender in the North Luentokurssi 5 Heidi Sinevaara-Niskanen
30.01.19ke 10.00-12.00
04.02.19ma 12.00-14.00
25.02.19ma 12.00-15.00
26.02.19ti 09.00-12.00
     Pidetty WSTU1515 Gender in Culture and Society Luentokurssi 5 Leena-Maija Rossi
02.04.19ti 12.00-15.00
04.04.19to 12.00-15.00
10.04.19ke 09.00-13.00
11.04.19to 12.00-16.00
     Pidetty WSTU1519 Introduction to Gender Studies Luentokurssi 5 Shahnaj Begum,
Kirsti Lempiäinen,
Leena-Maija Rossi
22.10.18ma 12.00-15.00
24.10.18ke 10.00-13.00
26.10.18pe 12.00-15.00
29.10.18ma 12.00-15.00
31.10.18ke 10.00-13.00
02.11.18pe 12.00-15.00
    Laajenna Aineopinnot
    Laajenna Syventävät opinnot
    Laajenna Opettajan monialaiset opinnot