Oppaan KTK - Kestävyys- ja luontokasvatus - sivuaine 20-21, 2020-21 tiedot



Teksti Opetus Tentit Erilliset opintokokonaisuudet Opintojaksot

Oppaassa oleva opetus

Tiesithän, että opetuksen/tentin salitiedot löytyvät klikkaamalla kurssin nimeä.
    Pienennä Perusopinnot
     Toiminnotlaskeva Tunnistelaskeva Nimilaskeva Tyyppilaskeva op Opettajalaskeva Aikataululaskeva
     Ilmoittautuminen päättynyt ASPB1101 Introduction to the Arctic Luentokurssi 5 Liisa Hallikainen,
Jukka Jokimäki,
Marja-Liisa Kaisanlahti-Jokimäki,
Stefan Kirchner,
Anna Stammler-Gossmann,
Adam Stepien
08.09.20ti 10.00-12.00
ti 14.00-16.00
09.09.20ke 09.00-10.00
ke 12.00-14.00
ke 14.00-16.00
10.09.20to 09.00-16.00
11.09.20pe 10.00-12.00
22.09.20ti 14.00-16.00
06.10.20ti 12.00-16.00
     Ilmoittautuminen päättynyt ASPB1104 People, Culture and Identities of the Arctic Luentokurssi 5 Akonwi Ayonghe,
Stephan Dudeck,
Panu Itkonen,
Francis Joy,
Nuccio Mazzullo,
Florian Stammler
26.10.20ma 12.00-15.00
28.10.20ke 12.00-15.00
30.10.20pe 12.00-15.00
02.11.20ma 12.00-15.00
04.11.20ke 12.00-15.00
06.11.20pe 12.00-15.00
09.11.20ma 12.00-15.00
11.11.20ke 12.00-16.00
17.11.20ti 09.00-13.00
     Ilmoittautuminen päättynyt ASPB1105 Human Rights and Security in the Arctic Luentokurssi 5 Stefan Kirchner,
Bamidele Raheem,
Mirva Salminen,
Karolina Sikora
17.11.20ti 14.00-16.00
18.11.20ke 14.00-16.00
19.11.20to 14.00-16.00
23.11.20ma 14.00-16.00
24.11.20ti 14.00-16.00
25.11.20ke 14.00-16.00
01.12.20ti 14.00-16.00
02.12.20ke 14.00-16.00
03.12.20to 14.00-16.00
07.12.20ma 14.00-16.00
08.12.20ti 14.00-16.00
10.12.20to 14.00-16.00
     Pidetty LAER1229 Saamelaiskulttuuri koulussa ja kasvatuksessa Luentokurssi 3 Erika Sarivaara
28.01.21to 12.00-15.00
04.02.21to 12.00-15.00
11.02.21to 12.00-15.00
18.02.21to 12.00-15.00
25.02.21to 12.00-14.00
04.03.21to 12.00-14.00
     Pidetty LAER2330 Arktinen käsityömuotoilu Harjoitusryhmä 3 Miia Hast,
Sanna Mommo
19.01.21ti 08.00-13.00
21.01.21to 08.00-13.00
26.01.21ti 08.00-13.00
28.01.21to 08.00-13.00
02.02.21ti 08.00-13.00
04.02.21to 08.00-13.00
     Pidetty LAER2401 Johdatus kestävyyskasvatukseen Verkkokurssi 4 Ilkka Ratinen
09.09.20ke 08.00-13.00
14.09.20ma 08.00-12.00
23.09.20ke 08.00-12.00
30.09.20ke 08.00-12.00
07.10.20ke 08.00-12.00
23.10.20pe 08.00-12.00
27.10.20ti 08.00-12.00
     Pidetty LAER2405 Kestävyys- ja luontokasvatusta soveltava projekti Luentokurssi 6
13.01.21 -05.05.21
     Pidetty LAER2406 Seikkailukasvatuksen teoria ja käytänteet Luentokurssi 2 Ilkka Ratinen
24.03.21 -27.04.21
     Pidetty LAER2411 Tiedekasvatus Luentokurssi 3 Ilkka Ratinen
22.10.20to 08.00-12.00
29.10.20to 08.00-12.00
05.11.20to 10.00-13.00
12.11.20to 08.00-12.00
18.02.21to 08.00-12.00
     Ilmoittautuminen päättynyt TVTO0109 Leikillinen oppiminen Verkkokurssi 3 Marjaana Kangas
18.01.21ma 12.00-16.00
21.01.21to 08.00-10.00
26.01.21ti 08.00-10.00
29.01.21pe 10.00-14.00
19.04.21ma 12.00-16.00
20.04.21ti 08.00-12.00
23.04.21pe 12.00-14.00
26.04.21ma 10.00-14.00
     Pidetty UYTY0107 Introduction to Community, Art and Environment Studies Luentokurssi 4 Glen Coutts
10.11.20ti 13.00-17.00
11.11.20ke 09.00-13.00
16.11.20ma 10.00-13.00
18.11.20ke 09.00-13.00
    Laajenna Aineopinnot